Trancers – zapomniana seria sci-fi na VHS | Retro archiwizacja – odcinek 402

W kolejnym odcinku kącika kaset VHS chciałbym zaprezentować wam serię Trancers, która liczy 6 części. W Polsce ukazała się na VHS część 1, 2, 3 oraz 5. Niestety część 4 i 6 nie wyszła w Polsce i trzeba je załatwiać z zagranicy, tak jak ja. Na DVD niestety w naszym kraju też nie ukazały się te filmy, a za granicą już tak. O czym w ogóle są te filmy? To jakby połączenie Blade Runnera z filmem o zombie i wampirach. Do tego dochodzą też podróże w czasie. W roli głównej jako Jack Deth występuje Tim Thomerson – znany z różnych akcyjniaków z lat 80, np. Air America albo Vietnam Texas. Do tego w tle przygrywa nam przyjemna muzyka elektroniczna z sytntezatorów. Całość robi niezły klimacik. Części 1-3 na VHS czyta Tomasz Knapik. Część 5 czytał Marek Gajewski.
Jack Deth to łowca trancersów – pół zombiaków, pół wampirów, którzy gdy dostają ataku wściekłości – atakują ludzi. Ich przywódca – Whistler – cofa się w czasie i tam chce zabić przodków ludzi, którzy rządzą w przyszłości, aby nigdy się nie narodzili.
Filmy są bardzo fajne a w Polsce mało znane, chyba że ktoś je oglądał na VHS w latach 90. Zachęcam do zainteresowania się tą serią i polowanie na nią na VHS, DVD albo ściągnięcie z neta.