Box do Pegasusa, pady do Saturna, czasopismo GAMING, Bill & Ted 3, Panic Dizzy i inne tematy

W dzisiejszym odcinku Kronik Retro Archiwizacji:

1) Wojciech Kandziora wciąż pracuje nad projektem pudełka do Pegasusa IQ-502, który rozpocząłem. Zaprezentował ma zdjęciu prototypową wersję miniaturowej wersji pudełka. Będziemy śledzić projekt dalej.

2) Argentyńskie studio Bits Rule Games opublikowało kolejny filmik z projektowanej przez nich gry na Segę Mega Drive. Gra jak na razie nie ma jeszcze tytułu.

3) Ostatnio na kanale prezentowałem kilkukrotnie gameplay’e z gry Rambo: The Video Game. Co ciekawe, jej pierwowzorem są gry z serii Heavy Fire. Co dziwne, Rambo został przez recenzentów na portalach internetowych oraz w czasopismach ostro zjechany. Gra dostała oceny 1,6/10 czy 2/10. Zaś jej pierwowzór – Heavy Fire – miał znacznie wyższe noty, mimo iż wyraźnie jest to słabsza gra. Jednak warto wspomnieć, że ukazała się gra Heavy Fire: Afghanistan, której screenshoty na filmie pokazuję, wraz z karabinkiem Assault Rifle. Bardzo chętnie pokazałbym test tego urządzenia na moim kanale, lecz niestety dziś ten karabinek jest praktycznie nie do zakupienia… A szkoda, bo zapewne działałby także z Rambo. Może jednak kiedyś uda mi się go zdobyć…

4) Na allegro ukazały się zamienniki padów do Segi Saturn. Według jednego z użytkowników grupy Polska Scena Retro – są dosyć wygodne, a jedyna ich wada to nieco krótki kabel. Link do oferty: https://allegro.pl/oferta/pad-do-konsoli-sega-saturn-zamiennik-czar-7795709998?fbclid=IwAR1-q89UHmRLI1vH7NV0DtllRdk8-o3oqe556lUjYB59WI7yMjQmSZrXmBo

5) Na polskim rynku wydawniczym ukazało się nowe czasopismo o grach – GAMING, wydawane przez spółkę Egmont.

6) W marcu ruszą zdjęcia do filmu Bill & Ted 3 – czyli trzeciej części zwariowanej komedii w której grali Keanu Reeves i Alex Winter, której dwie poprzednie części powstały w latach 90.

7) Mówi się także o filmowej wersji Metal Gear Solid. Szczegółów jednak brak. Reżyserem według plotek będzie Jordan Vogt-Roberts.

8) A co powiedzielibyście na remake Scarface? Ja byłbym na nie! Nikt nie zagra Tony’ego Montany lepiej niż Al Pacino. Według plotek – w nowej wersji filmu w głównej roli wystąpić ma Diego Luna.

9) Na kickstarterze trwa zbiórka na wydanie kolejnej gry z minionych czasów, którą odnaleźli bracia Oliver z Codemasters czyli Panic Dizzy. Gra ma ukazać się w formie kartridża na NES-a. Link do akcji na kickstarterze: https://www.kickstarter.com/projects/47744432/panic-dizzy-a-new-old-game-by-the-oliver-twins

10) Serbski DJ grający muzykę techno, znany jako Remute, ma zamiar wydać album Technoptimistic z muzyką techno w postaci kartridża na Segę Mega Drive. Album będzie zawierał 16 kawałków. Cena – 33 euro. Preordery oraz próbkę muzyki można znaleźć na jego bandcampie: https://remute.bandcamp.com/album/technoptimistic

11) GAEMS VANGUARD to ciekawe urządzenie z ekranem, który można podpiąć pod PS4, Xboxa One, Xboxa 360 czy PS3. Link pokazał mi Retroholik i poprosił by to tutaj pokazać z myślą, że zapewne działałoby to także z PlayStation Classic. Cena jednak to gruuuba przesada – 299 dolarów!
Link do oferty: https://www.amazon.com/VANGUARD-Personal-Gaming-Environment-Consoles-Included/dp/B00H0R9DSG

12) A na koniec zdjęcie tygodnia od TheUltimatePlayer.