Będziemy na Pyrkonie, nowy numer Świat Gier Komputerowych, co dalej z Amigą 1200? | Retro archiwizacja – odcinek 411

W tym krótkim infovlogu kolejne ogłoszenia parafialne związane z naszym kanałem i ogólnie retro. Pierwsza wieść – będziemy na tegorocznym Pyrkonie. Tym razem 3 dni. Rok temu mogłem być tylko 1 dzień. Na miejscu przygotujemy oczywiście materiały video – relację z imprezy oraz pokaz najciekawszych cosplay’ów (szczególnie cosplayerek!!!!!!!!).

Drugą ciekawą informacją jest nowinka o ukazaniu się nowego numeru czasopisma Świat Gier Komputerowych. Specjalne wydanie tej gazetki pojawi się na tegorocznym Pixel Heaven. Niestety – zbulwersował mnie fakt, że numer będzie można dostać tylko gdy zakupi się specjalny, droższy bilet Supporter, albo też gdy zamówi się prenumeratę czasopisma Pixel. Obłęd! Zobaczymy zatem czy pojawimy się na Pixel Heaven i czy będzie aż tak mi zależało na nowym numerze ŚGK.

Ostatnią informacją jaką przekazuję na infovlogu to stan rzeczy z projektem Amiga 1200 Black. Dlaczego nie jest kontynuowany? Pytacie się mnie często co z tą Amigą. No to odpowiadam. To nie jest moja wina. Od półtorej roku autorzy akcji kickstarterowej nadal nie zrobili przycisków do Amigi 1200, które zamówiłem ja i inni w tej akcji. Zamiast tego, ekipa od A1200.net robi teraz akcję kickstarterową na obudowy do Amigi, ale nie Amigi 1200 jak można by się spodziewać – tylko obudowy do Amigi 500! NO NIECH ICH SZLAG! Wszyscy spodziewali się, że po akcji z klawiszami będzie można zamówić obudowy do Amigi 1200. A oni tymczasem robią obudowy do Amigi 500. CZY ONI OSZALELI? Ile czasu będziemy jeszcze czekali na klawisze? Ile czasu zajmie akcja z obudowami do Amigi 500 aby wystartowała akcja z obudowami do Amigi 1200? Ile?!?! Rok? Dwa lata? Do tego czasu minie boom na retro, ja być może już zawieszę aktualizację kanału, a na pewno znudzi mi się i nie będę miał ciśnienia by budować Amigę 1200 jak chciałem w 2017 roku…