Przegląd prasy: Kyaa! – numer 53 (10-11/2017) – magazyn o anime | Retro archiwizacja – odcinek 325

Dziś mieliśmy nietypowy live, na którym w przeglądzie prasy przejrzeliśmy ciekawą gazetkę Kyaa! poruszającą tematy anime, mangi oraz kultury japońskiej. Sposób w jaki jest prowadzona ta gazetka, podobnie jak Otaku, przypomina wszystkie czasopisma komputerowe i konsolowe z lat 90. Dlaczego dziś nie można zrobić podobnego pisemka o grach w taki sposób? Kieruje to pytanie do twórców CD-Action, Pixela i PSX Extreme, gdzie tekstu jest mało a większość to wielkie screeny i grafiki.
Pod koniec lajwa odpakowaliśmy paczkę, która przyjechała od Arka. W prezencie dostaliśmy kilka płyt – Zelda: Twilight Princess na Wii, Gran Turismo na PSX-a, Creatures 3 na PC oraz Tekken Tag Tournament na PS2. I teraz tak:
1) udało mi się odratować okładkę od Gran Turismo i odkleiłem taśmę, którą okładka była przyklejona do koperty, a okładkę i płytę umieściłem w pustym pudełku
2) płytę z Zeldą ogramy na lajwie z Wii wraz z Mateuszem Shadim
3) okazało się że do Tekkena Tag Tournament mam pudełko z okładką i instrukcją, więc płyta w sam raz pasuje do niej
4) grę Creatures 3 chętnie też ogramy w przyszłości, grę znam z materiału na arhn.eu. Nigdy tego nie miałem i nie widziałem poza gameplayami na youtube, więc jestem ciekawy co to będzie.
Dziękujemy zatem za prezenty! :)